Invisalign Szczecin

Leczenie ortodontyczne nie zawsze musi wiązać się z zastosowaniem metalowych zamków i drutów. Dzięki zastosowaniu transparentych nakładek możemy prostować zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem bez wyrzeczeń. Przezroczyste nakładki mogą zostać zdjęte do jedzenia, picia, oraz szczotkowania zębów. Leczenie z zastosowaniem systemu Invisalign jest dobrym wyborem dla wymagajacych i aktywnych pacjentów ceniacych sobie wygodę i estetykę.

Jak wygląda leczenie Invisalign?

Na pierwszej wizycie u dr n. med. Katarzyny Lubińskiej przeprowadzane jest badanie zgryzu i ocena potrzeby leczenia ortodontycznego. W celu ustalenia planu leczenia wykonywane są fotografie zewnątrzustne i wewnątrzustne, zamiast wycisków tradycyjnych wykonywane są skany 3D za pomocą skanera iTero. Zaraz po wykonaniu skanów pacjent może dokładnie zobaczyć swoje uzębiene na ekranie skanera iTero element. Określone zostają problemy ortodontyczne i ogólnostomatologiczne do rozwiązania, widoczne na  wirtualnych modelach zębowych pacjenta. Następny krok to zlecenie koniecznych w przypadku danego pacjenta badań dodatkowych takich jak np. zdjęcia rtg, konsultacje u innych specjalistów.

Na kolejnej wizycie przedstawiany jest plan leczenia, który powstaje przy współpracy z centrum Invisalign. Zaplanowane są precyzyjne przemieszczenia zębowe tydzień po tygodniu. Określony zostaje przybliżony czas leczenia i jego koszty. Po zaakceptowaniu planu leczenia  przez pacjenta zostaje zlecona produkcja nakładek dla pacjenta.

Pacjent otrzymuje nakładki na kolejne etapy leczenia, bardzo ważny jest fakt iż cały proces leczenia monitorowany jest przez dr Katarzynę Lubińską lekarza prowadzącego z wieloletnim doświadczeniem doktoratem i specjalizacją w dziedzinie ortodoncji.

Więcej informacji na naszym blogu:

INVISALIGN SZCZECIN CZYLI PROSTOWANIE ZĘBÓW NIEWIDOCZNYMI NAKŁADKAMI