Invisalign Szczecin

Leczenie ortodontyczne nie zawsze musi wiązać się z zastosowaniem metalowych zamków i drutów. Dzięki zastosowaniu transparentych nakładek możemy prostować zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem bez wyrzeczeń. Przezroczyste nakładki mogą zostać zdjęte do jedzenia, picia, oraz szczotkowania zębów. Leczenie z zastosowaniem systemu Invisalign jest dobrym wyborem dla wymagajacych i aktywnych pacjentów ceniacych sobie wygodę i estetykę.

Jak wygląda leczenie Invisalign?

Na pierwszej wizycie u dr n. med. Katarzyny Lubińskiej przeprowadzane jest badanie zgryzu i ocena potrzeby leczenia ortodontycznego. W celu ustalenia planu leczenia wykonywane są fotografie zewnątrzustne i wewnątrzustne, zamiast wycisków tradycyjnych wykonywane są skany 3D za pomocą skanera iTero. Zaraz po wykonaniu skanów pacjent może dokładnie zobaczyć swoje uzębiene na ekranie skanera iTero element. Określone zostają problemy ortodontyczne i ogólnostomatologiczne do rozwiązania, widoczne na  wirtualnych modelach zębowych pacjenta. Następny krok to zlecenie koniecznych w przypadku danego pacjenta badań dodatkowych takich jak np. zdjęcia rtg, konsultacje u innych specjalistów.

Na kolejnej wizycie przedstawiany jest plan leczenia, który powstaje przy współpracy z centrum Invisalign. Zaplanowane są precyzyjne przemieszczenia zębowe tydzień po tygodniu. Określony zostaje przybliżony czas leczenia i jego koszty. Po zaakceptowaniu planu leczenia  przez pacjenta zostaje zlecona produkcja nakładek dla pacjenta.

Pacjent otrzymuje nakładki na kolejne etapy leczenia, bardzo ważny jest fakt iż cały proces leczenia monitorowany jest przez dr Katarzynę Lubińską lekarza prowadzącego z wieloletnim doświadczeniem doktoratem i specjalizacją w dziedzinie ortodoncji.

INVISALIGN czyli prostowanie zębów niewidocznymi nakładkami w Szczecinie

Nakładki Invisalign opracowane przez firmę Align Technology, Inc. to zestaw przezroczystych, yjmowanych aparatów, które stopniowo przemieszczają zęby pacjenta. Invisalign to połączenie rozpoznania i zaleceń lekarza specjalisty ortodonty z zaawansowaną technologią grafiki komputerowej, na podstawie których powstaje plan leczenia określający pożądane przemieszczenia zębów podczas leczenia. Po zatwierdzeniu planu leczenia opracowanego przez lekarza zostaje wyprodukowany zestaw unikalnych nakładek Invisalign, przeznaczonych do leczenia konkretnego pacjenta.

JAK ZACZĄĆ LECZENIE ORTODONTYCZNE INVISALIGN?

Na pierwszej wizycie w naszej klinice stomatologicznej w szczecinie u naszego specjalisty ortodonty dr n. med. Katarzyny Lubińskiej zostanie przeprowadzone rutynowe badanie ortodontyczne. Wykonane zostają fotografie wewnątrzustne i zewnątrzustne, oraz skany wewnątrzustne zębów. Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące przygotowania się do leczenia ortodontycznego takie jak np. konieczność wykonania pantomogramu, zdjęcia bocznego czaszki, lub konieczność higienizacji, leczenia zachowawczego ubytków zębowych.

Planowane leczenie stomatologiczne powinno być multidyscyplinarne, tak aby wziąć pod uwagę wszystkie problemy zdrowotne i estetyczne z dziedziny stomatologii. Czasami konieczne są konsultacje u specjalistów z dziedziny periodontologii lub protetyki stomatologicznej. W zaplanowaniu leczenia ortodntycznego nie można również zignorować toczących się procesów zapalnych, problemów z tkankami przyzębia takichjak zapalenie dziąseł, lub paradontoza. W niektórych przypadkach wskazane może być usunięcie zatrzymanych zębów mądrości i skorzystanie z pomocy naszego specjalisty chirurga szczękowo-twarzowego dr n. med. Artura Nowaka.

Skany 3 d pacjenta, trafiają następnie wraz z zaleceniami do pracowni firmy Align. Na podstawie zaleceń lekarza specjalisty ortodonty technicy firmy Align tworzą model komputerowy planu leczenia tzw. ClinCheck®. Po zatwierdzeniu planu leczenia ClinCheck przez lekarza specjalistę rtodontę firma Align produkuje nakładki dla konkretnego pacjenta. Łączna liczba nakładek może być różna i jest uzależniona od skomplikowania wady zgryzu pacjenta i planu leczenia zaproponowanego przez lekarza. Nakładki są kolejno numerowane i zostają wydane pacjentowi wraz ze specjalnymi instrukcjami lekarza. Gotowe nakładki Invisalign trafiają do gabinetu dr Lubińskiej w Szczecinie i zaczyna sie twoja przygoda z Invisalign.

ZALECENIA DLA PACJENTA LECZONEGO METODĄ INVISALIGN;

 • Nakładki należy nosić około 22 godzin na dobę i wyjmować je wyłącznie przed posiłkami oraz myciem i nitkowaniem zębów.
 • Nakładki wymienia się na kolejną parę co dwa tygodnie lub co inny okres, jeśli tak zdecyduje lekarz.
 • Leczenie trwa przez okres uzależniony od złożoności wady zgryzu. Ponadto lekarz określa częstotliwość wizyt w gabinecie stomatologicznym, zazwyczaj nie rzadziej niż co 6-8 tygodni.
 • Podczas leczenia niektórych pacjentów może być konieczne zastosowanie zaczepów przyklejonych do zębów i/lub wyciągów elastycznych wspomagających niektóre przemieszczenia ortodontyczne. Zaczepy są malutkie i w kolorze zębów, więc są niewidoczne i nie przeszkadzają pacjentowi.

Po zakończeniu leczenia pierwszym zestawem nakładek może być wymagane wykonanie dodatkowych skanów wewnątrzustnych i/lub zastosowanie nakładek do korekcji końcowej.

ZALETY LECZENIA INVISALIGN

 • Nakładki Invisalign to estetyczna alternatywa dla tradycyjnych aparatów.
 • Nakładki są niemal niewidoczne, dzięki czemu niewiele osób odnotowuje fakt leczenia pacjenta.
 • Plan leczenia można zwizualizować za pomocą oprogramowania ClinCheck.
 • Nakładki umożliwiają normalne mycie i nitkowanie zębów, czynności zazwyczaj utrudnione podczas leczenia tradycyjnymi aparatami. Higirna jamy ustnej może odbywać sie tak samo jak przed leczeniem ortodontycznym
 • Nakładki nie posiadają metalowych drutów ani zamków stosowanych w tradycyjnych aparatach. Nie występują więc sytuacje awaryjne związane z odklejonymi zamkami, lub przeszkadzającymi fragmentami drutów aparatów stałych.
 • Noszenie nakładek może prowadzić do poprawy nawyków dotyczących higieny jamy ustnej.
 • Podczas leczenia pacjenci Invisalign mogą zaobserwować poprawę zdrowia przyzębia.

LECZENIE NAKŁADKAMI INVISALIGN A AWARIE:

W związku z faktem, iż w leczeniu nakładkami invisalign zastosowany jest specjalny nowoczesny materiał Smart Track w trakcie leczenia ortodontycznego nie występują prawie wcale wizyty awaryjne związane z pękającymi, wystającymi drucikami, lub odklejającymi się zamkami ortodntycznymi. W związku z tym pacjenci nie muszą dysponować dodatkowym czasem na zgłoszenie sie na wizytę awaryjną do naszego gabinetu ortodontycznego w Szczecinie. Zwiększony jest również komfort w jamie ustnej. Materiał nakładki jest przyjemny w dotyku, gładki i co najważniejsze prawie niezauważalny.

LECZENIE ORTODONTYCZNE NAKŁADKAMI INVISALIGN W GABINECIE DR KATARZYNY LUBIŃSKIEJ W SZCZECINIE – WIEK PACJENTA

Wielu pacjentów przekonanych jest, że leczenie ortodontyczne Invisalign przeznaczone jest dla młodych dorosłych pacjentów. Oczywiście młodzi i aktywni zawodowo ludzie rzeczywiście chętnie decydują się na leczenie ortodontyczne nakładkami invisalign. Wybieraja tą metodę ze względu na skuteczność, estetykę i wygodę. Istnieją jednak szerokie wskazania do leczenia ortodontycznego dzieci i młodzieży nakładkami Invisalign.

 • Invisalign first

Wspaniała metoda prostowania zębów dla pacjentów od 6-10 roku życia. Jak dobrze wiedzą rodzice naszych małych pacjentów uśmiech zmienia się z wiekiem i wraz ze wzrostem. Niejednokrotnie zaburzenia powodujące powstawanie wad zgryzu są do wyłapania właśnie w wieku miedzy 6 a 10 rokiem życia. Rozpoczynamy wtedy leczenie ortodontyczne invisalign first znane jako pierwsza faza leczenia invisalign. Można przerwać wtedy złe nawyki, poprawić kierunek wrostu kości i naprowadzić w odpowiednie miejsca wyrzynające się zęby. W drugim etapie w razie potrzeby zaczynamy leczenie Invisalign drugiej fazy dedykowane nastolernim pacjentom.

Zalety leczenia Invisalign first:

 • Zapobieganie problemom zgryzowym zanim pogorszą się i staną się trudne do leczenia.
 • Korekta złych nawyków jak np. ssanie kciuka, tłoczenie języka.
 • Poprawa uśmiechu dziecka i lepsze samopoczucie.
 • Naprowadzanie wyrzynajacych sie zębów w odpowiednie miejsca i pozbycie się ich stłoczenia.
 • Leczenie w pierwszej fazie tzw. invisalign first sprawia, że leczenie invisalign w drugiej fazie może być łatwiejsze i krótsze.

Mała buzia i mały człowiek potrzebują odpowiedniego podejścia lekarza dentysty, ortodonty i leczenia ortodntycznego dostosowanego do ich wieku i potrzeb.

 • Łatwy start: invisalign first zaczyna się od skanu wewnątrzustnego skanerem I Tero zamist niezbyt lubianego przez dzieci tradycyjnego wycisku masą wyciskową.
 • Łatwa do zrozumienia wizualizacja procesu leczenia za pomocą oprogramowania Invisalign Outcome Simulator. Już po wykonaniu skanu w naszym gabinecie w Szczecinie, na ekranie skanera i Tero można wyjaśnić pacjentowi na czym polega jego problem ortodontyczny i jak mu zaradzić. Dziecko rozumiejące plan leczenia ortodntycznego chętniej będzie współpracować.
 • Leczenie zaprojektowane aby dostarczać komfortowe wrażenia podczas leczenia ortodntycznego invisalign first. Alignery czyli nakładki prostujące zęby invisalign są wykonane specjalnie dla każdego pacjenta, co czyni je idealnie dopasowanymi. Dodatkowym plusem jest mozliwość zdejmowania nakładek do jedzenia. Dzięki temu nawet podczas leczenia ortodntycznego dziecko może spożywać swoje ulubione pokarmy. Kolejną zaletą jest mozliwość zdjęcia nakładek invisalign first do mycia zębów. Higiena jamy ustnej dziecka przebiega więc w sposób niezakłócony. W tym okresie życia jest to niezmiernie ważne. Świeżo wyrzynające się stałe zęby muszą przecięż wystarczyć na całe życie.
 • Invisalign first jest przewidywalną metodą leczenia ortodontycznego prowadzącą do poprawy uśmiechu twojego dziecka z dnia na dzień.

Zapraszamy na konsultację dotyczącą invisalign first w Szczecinie do gabinetu dr n. med. Katarzyny Lubińskiej lekarza stomatologa i specjalisty ortodonty. Zadzwoń aby się zarejestrować tel: 535083300 

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA – LICÓWKI PORCELANOWE, BONDING ZĘBÓW A LECZENIE INVISALIGN

Do naszego gabinetu stomatologiczno-ortodntycznego zgłaszaja się do dentysty pacjenci w celu przeprowadzenia leczenia protetycznego prowadzącego do uzyskania śniężnobiałego, idelanego uśmiechu. Niejednokrotnie wykonanie licówek ceramicznych, poprawiających kształt i kolor zębów wiąże się z częściową preparacja koron zębów. Na pierwszy rzut oka może nie wydawać się, że takie leczenie ma związek z leczeniem ortodntycznym. Jednakże w przypadku gdy występują nieregularności w ustawieniu zębów pacjenta wskazane jest najpierw pozbycie się stłoczenia zębów i wyprostowanie ich przed wykonaniem licówek zębowych. W przypadku gdy zęby są stłoczone ich preparacja wykonana przez lekarza dentystę mogłaby się okazać bardzo rozległa i uszkadzająca dla tkanek zębów. W rezultacie prowadząc nawet do ich dewitalizacji i leczenia kanałowego. Dlatego doskonałym i bardzo estetycznym rozwiązniem dla takiego problemu jest zastosowanie nakładek/ alignerów invisalign do prostowania stłoczonych, krzywych zębów. Wyprostowanie zębów może przynieść korzyści takie jak:

 • Uniknięcie późniejszych problemów takich jak nadwrażliwość zebów poprzez redukcję preparcji zębów pod licówki ceramiczne, porcelanowe lub kompozytowe.
 • Rezultaty leczenia kosmetycznego na dłużej dzięki zachowaniu szkliwa zębów, które sprawia, że wiązanie się licówek ceramicznych (cementowanie) ze szkliwem jest o wiele mocniejsze i trwalsze niż z innymi tkankami zębów.
 • Harmonia i doskonałe proprcje uśmiechu. Podczas leczenia ortodontycznego invisalign w naszym gabinecie w Szczecinie niejednokrotnie tworzymy wcześniej zaprogramowane przestrzenie tak aby później można było stworzyć piękne licówki ceramiczne odtwarzające idelane proporcje zębów.

Marzysz o idealnym, śnieżnobiałym uśmiechu i prostych zębach? Zapraszamy do gabinetu stomatologicznego dr n. med. Katarzyny Lubińskiej w Szczecinie.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ ROZPOCZYNAJĄC LECZENIE INVISALIGN?

Leczenie nakładkami INVISALIGN to jeden ze sposobów leczenia ortodontycznego, czyli kolejne narzędzie w rękach lekarza ortodonty. Bardzo ważny jest wybór lekarza ortodnty, który będzie planować i monitorować przebieg leczenia ortodontycznego. Pamiętajcie więc, aby znaleźć lekarza dentystę,  specjalistę ortodontę z dużą wiedzą zdobytą w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z dziedziny ortodoncji. Ważne jest aby multidyscyplinarnie podejść do problemów pacjentów i znalźć rozwiązania na problemy jamy ustnej tak aby pacjent mógł cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długie lata.

Szukasz ortodnty w Szczecinie, który stosuje metodę INVISALIGN? Zapraszamy do nas, umów się na konsultację do dr n. med. Katarzyny Lubińskiej tel: 535083300

Więcej informacji na naszym blogu:

INVISALIGN SZCZECIN CZYLI PROSTOWANIE ZĘBÓW NIEWIDOCZNYMI NAKŁADKAMI