IMPLANTY STOMATOLOGICZNE SZCZECIN

DLACZEGO IMPLANTY?

• Implanty zębowe nie wymagają szlifowania sąsiednich żywych zębów
• Implanty w perfekcyjny sposób naśladują naturalne korzenie zębów, zapewniając stabilność zespolonych z nimi koron
• Implanty zębowe w 100% zastępują funkcje naturalnego uzębienia (gryzienie, żucie)
• Implanty są w pełni biokompatybilne (nie wywołują alergii)
• Brak zęba często skutkuje zanikiem kości, którego nie zatrzyma ani most protetyczny, ani proteza. Zaniki kostne odbijają się na zdrowiu całego uzębienia. Tylko implanty chronią kości szczęki i żuchwy przed zanikiem.
• Brak nawet jednego zęba zaburza pracę stawów skroniowo-żuchwowych, które mogą zacząć wydawać trzaskające dźwięki podczas ziewania, mówienia, żucia. Bóle głowy, pleców, karku – rozwiązaniem tych problemów jest wszczepienie implantu.
• Implanty chronią sąsiednie zęby oraz zęby przeciwstawne przed tzw. paradontozą. Gdy nie uzupełnisz ubytku, zęby będą przesuwać się jego stronę, tracąc stabilność.
• Implanty eliminują kłopotliwą higienę jamy ustnej (dbamy o nie jak o naturalne zęby)
• Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla wszczepiania implantów
• Implanty doskonale odwzorowują naturę, a zamocowane na nich korony ceramiczne wyglądają jak naturalne zęby
• Implanty chronią profil i rysy twarzy przed niekorzystnymi zmianami, związanymi z utratą zębów i zanikami kostnymi

W gabinecie Stomatologia i Ortodoncja dr n. med. Katarzyna Lubińska w Szczecinie stosujemy sprawdzony system implantologiczny MIS dostępny na światowym rynku od 25 lat, którego producent zapewnia dożywotnią gwarancję na implanty.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowanego przez nas systemu implantologicznego znajdziecie Państwo na stronie producenta.

www.medif.com/fordentistry/pl/produkt/implantologia/implant-seven

IMPLANTY – SZABLONY CHIRURGICZNE 3D

Zastosowanie szablonów chirurgicznych w leczeniu implantologicznym umożliwia wszczepienie implantu w ciągu kilkunastu minut, z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa oraz minimalnej inwazyjności zabiegu implantologicznego. Jednocześnie planowanie zabiegu w programie komputerowym i wydrukowanie szablonu implantologicznego w drukarce 3D pozwala na idealną pozycję implantu względem otaczających zębów oraz maksymalne wykorzystanie istniejących warunków kostnych pacjenta.
Największe zalety wszczepienia implantu za pomocą szablonu implantologicznego to:

• idealna, zaplanowana komputerowo pozycja implantu
• możliwość komputerowego zaplanowania i wykonania korony tymczasowej przed zabiegiem
• brak ran dziąsła po zabiegu (wymagana odpowiednia szerokość dziąsła)
• znacznie szybsze gojenie – brak cięć skalpelem (wymagana odpowiednia szerokość dziąsła).

Zastosowanie szablonu chirurgicznego jest idealnym rozwiązaniem u osób obawiających się zabiegu wszczepienia implantu, pragnących mieć wykonany zabieg w jak najmniej inwazyjny sposób, bez nacinania dziąsła – techniką bezpłatową – flapless.

Poniżej przedstawiamy przykładowy przebieg leczenia metodą Flapless przy użyciu szablonu 3D:

– pierwsza wizyta: chirurg przeprowadza konsultacje implantologiczną, podczas której przedstawia pacjentowi możliwe sposoby odbudowy brakujących zębów, oraz ocenia możliwości wszczepienia implantu przy pomocy szablonu chirurgicznego metodą Flapless w oparciu o tomografię komputerową i ocenę jakości i szerokości dziąsła w miejscu brakującego zęba/zębów. Wizytę kończy wykonanie skanu uzębienia za pomocą amerykańskiego skanera I-tero, niezbędne do wykonania szablonu 3D. Dzięki zastosowaniu skanera wewnatrzustnego nie jest już konieczne wykonywanie wycisków, które nie należą do ulubich procedur stomatologicznych.
– druga wizyta: przed tą wizytą, lekarz projektuje komputerowo szablon implantologiczny i zleca jego wydrukowanie na drukarce 3D. Następnie po znieczuleniu pacjenta chirurg wykonuje nawierty pod implant za pomocą założonego w ustach szablonu. Szablon opiera się na sąsiednich zębach pacjenta lub dziąsłach. Po nawiertach i umieszczeniu implantu, rana nad implantem zabezpieczana jest śrubą gojącą. Nie ma konieczności zakładania szwów a gojenie przebiega znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego sposobu wszczepienia implantów. Po okresie wgajania implantów trwającym ok. 3m-ce możliwe jest wykonanie koron na implantach.

Poniżej link do animacji z zabiegu wszczepienia implantu za pomocą szablonu chirurgicznego.