WYBIELANIE ZĘBÓW

Każdy pacjent marzy o zdrowych, równych i białych zębach. Codziennie jesteśmy bombardowani informacjami jak w prosty sposób wybielić zęby. Niestety większość metod stosowanych w domu jest nieskuteczna a czasem nawet groźna dla zdrowia. Zamiast tracić czas na wątpliwe metody najlepiej zgłosić się po poradę w kwestii wybielania zębów do specjalisty i w bezpieczny sposób uzyskać olśniewający uśmiech.

Profesjonalne wybielanie u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów jest prowadzone przez wykwalifikowanego dentystę i może być wykonywane zarówno w gabinecie, jak i w domu, za pomocą zindywidualizowanych nakładek do noszenia na noc. Zabieg ten wykorzystuje właściwości substancji takich jak nadtlenki, zdolne do utleniania substancji odpowiedzialnych za zabarwienie zębów (kofeina, teina, karoten).

Wybielaniem a czyszczenie zębów– czy jest jakaś różnica?

Niektórzy pacjenci mylą wybielanie z myciem zębów. Profesjonalne oczyszczanie zębów (scaling i piaskowanie) służy głównie usuwaniu kamienia nazębnego za pomocą ultradzwięków i powierzchownych przebarwień za pomocą specjalnego pudru/piasku (np.z kawy, lukrecji, płynu do płukania ust, coli itp. .), natomiast wybielanie zmienia naturalny kolor zęba, czyniąc go bielszym i usuwając wszelkie głębokie przebarwienia. Oczyszczanie (skaling, pisakowanie) więć „czyści”, a wybielanie „wybiela”.

 Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Nie, wybielanie zębów nie boli i nie ma  szczególnych przeciwwskazań, jeśli jest wykonywane przez dentystę. Mogą jednak zdarzyć się przypadki, w których wystąpi nadwrażliwość, ale nie jest to prawdziwy ból, a jedynie przemijający dyskomfort pojawiający się przez kilka dni zwłaszcza podczas picia zimnych napojów. W celu odwrażliwienia zębów zastosować można żel z fluorem nakładany do wnętrza nakładki wybielającej zamiast żelu wybielającego. Wybielanie zębów w naszym profesjonalnym gabinecie stomatologicznym w Szczecinie, pod okiem lekarza dentysty jest więc w pełni bezpieczne. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku samodzielnych i domowych metod, zwłaszcza w przypadku niebezpiecznych i nieodpowiednich substancji, istnieje ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia szkliwa zębów a nawet dziąseł.

 

Chcesz w sposób efektowny i bezpieczny wybielić zęby i cieszyć się długo zdrowym uśmiechem? Zapraszamy na konsultację i dobranie odpowiedniej metody wybielania zębów do naszego lekarza dentysty w Szczecinie.