Nasz zespół

Dr n. med. Katarzyna Lubińska
specjalista ortodonta
  • 2004 (lekarz stomatolog) – Ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarsko- Stomatologicznym, Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie
  • 2010 (doktor nauk medycznych) – Otrzymała tytuł doktora nauk medycznych na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.
  • 2011 (specjalista ortodonta) – Uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie ortodoncji zdając egzamin przed Państwową Komisją Egzaminacyjną CEM.
  • Jest autorką publikacji naukowych z dziedziny ortodoncji.
  • Wygłasza wykłady na konferencjach naukowych z dziedziny ortodoncji w kraju i zagranicą np. Konferencje Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, oraz International Orthodontic Symposium, http://www.ios-prague.com/lecturers.php
  • Wykłada na zaproszenie zagranicznych uniwersytetów: Marmara University Istanbul, IOC Santiago de Compostela, Hiszpania.
  • Prowadzi zajęcia z ortodoncji z anglojęzycznymi studentami stomatologii PUM.
  • Stale poszerza swoją wiedzę, podróżując do uznanych w całym świecie klinik ortodontycznych oraz Universytetów:
    • Milano, technika językowa
    • Santiago de Compostela, International Orthodontic Center,
    • Marmara University,
    • University of Sydney
  • Jest zarejestrowana na liście spaecjalistów w General Dental Council w Londynie.
    Otrzymała również tytuł odontoiatra specialista in ortognatodonzia nadany przez Ministero della Salute w Rzymie.

Znajomość języków obcych: j. angielski, j. włoski

Certyfikaty

Kaja Lisak
lekarz dentysta

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, który ukończyła w 2012 roku. Wciąż poszerza swoją wiedzę zwłaszcza w zakresie nowoczesnej endodoncji, protetyki oraz stomatologii dziecięcej. Zawsze uśmiechnięta i serdeczna dzięki czemu łatwo nawiązuje kontakt z pacjentami, również tymi najmłodszymi. Wolny czas spędza przy powieściach Stephena Kinga oraz na testowaniu nowych przepisów kulinarnych.

Martyna Chmielowska
lekarz dentysta

 

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Zajmuje się leczeniem stomatologicznym dzieci i dorosłych. Specjalizuje się w leczeniu endodontycznym i protetycznym.

 

dr n. med. Artur Nowak, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Ukończył  Wydział Lekarsko-Stomatologiczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w 2012 roku. Obecnie specjalizuje się w dziedzinie chiurgii szczękowo-twarzowej w Klinice Chirurgii Szczękowo – Twarzowej PUM, SPSK1. Uczestniczy w licznych kursach i kongresach międzynarodowych podnosząc stale swoje kwalifikacje zawodowe. Przeprowadza kompleksowe zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii ze szczególnym uwzględnieniem trudnych przypadków wymagających regeneracji kości i tkanek miękkich. W celu uzyskania powtarzalnych i jak najlepszych wyników leczenia dr Artur Nowak  pracuje z wykorzystaniem indywidualnych szablonów chirurgicznych.  Komputerowe planowanie zabiegów wprowadzania implantów zwiększa bezpieczeństwo Pacjentów i zapewnia długotrwałe i przewidywalne efekty leczenia.  Doktor Artur  jest nie tylko uzdolniony praktycznie, ale również potrafi podejść do pacjenta z uśmiechem i  uspokoić najbardziej przerażonych pacjentów, którzy chętnie wracają na kolejne zabiegi bez obaw.

Doktor Artur Nowak prowadzi również badania naukowe z dziedziny chirurgii  szczękowo-twarzowej i jest w trakcie studiów doktoranckich w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej PUM, SPSK1 w Szczecinie. Wyniki swoich badań publikuje w czasopismach naukowych i przedstawia na kongresach stomatologicznych.

Dr n. med. Martyna Lipkiewicz
dentysta, specjalista periodontolog
  • 2014 – 2018 Specjalizacja z periodontologii – Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna PUM Sp. z o.o. al. Powstańców Wielkopolskich 72/18, 70-11 Szczecin
  • 10.2016r. Stopnień doktora nauk medycznych w zakresie stomatologii – Poradnia Periodontologii UKS PUM
  • 2007-2012 Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, wydział Lekarsko-Stomatologiczny, kierunek Lekarsko-Dentystyczny
  • 01.2014r. – 01.2018r. Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna PUM Sp. z o.o. al. Powstańców
    Wielkopolskich 72/18, 70-11 Szczecin, Poradnia Periodontologii – lekarz rezydent
  • 01.2016r. – 06.2017r. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Wydział Lekarsko-Stomatologiczny, Zakład Periodontologii – prowadzenie zajęć ze studentami III, IV i V roku w języku polskim oraz angielskim z przedmiotu periodontologia oraz choroby błony śluzowej jamy ustnej

Dr n. med. Martyna Lipkiewicz lekarz dentysta, specjalista periodontolog
W roku 2012 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W roku 2016 uzyskała stopień doktora nauk medycznych, a w 2018 – tytuł specjalisty w dziedzinie periodontologii. Zajmuje się przede wszystkim kompleksowym leczeniem zapaleń przyzębia oraz chirurgią periodontologiczną, która obejmuje m.in. korektę nieprawidłowych przyczepów wędzidełek, przeszczepy dziąsła, wydłużanie koron klinicznych czy regenerację ubytków kostnych.

Ciągle pogłębia swoją wiedzę i umiejętności podczas licznych szkoleń teoretycznych oraz praktycznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. Ponadto interesuje się chorobami błony śluzowej, prowadząc ich poszerzoną diagnostykę oraz leczenie.

Po pracy lubi aktywnie spędzać czas, jeżdżąc na rowerze i biegając. Szczególnym osiągnięciem jest przebiegnięcie maratonu w Dębnie w 2019 roku.

Języki
angielski – średnio-zaawansowany
Zainteresowania
bieganie, gotowanie

Lek. Dent. Konrad Olszewski

Konrad Olszewski jest absolwentem kierunku lekarsko-dentystycznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje m.in. zabiegi ekstrakcji zębów oraz odsłaniania zębów zatrzymanych.

Obecnie doktor Konrad Olszewski pracuje w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej SPSK nr 1 w Szczecinie.

Regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Poza dużym doświadczeniem klinicznym doktor Konrad Olszewski prowadzi również badania naukowe na PUM co zaowocowało następującymi publikacjami naukowymi:

Publikacje (współautor):

1. Ocena wpływu fibryny bogatopłytkowej na gojenie zębodołów poekstrakcyjnych z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.
W:Realna Stomatologia. Międzynarodowa Kursokonferencja, Szczecin, 25-26 maja 2018 r.

2. Torbiel korzeniowa szczęki – opis przypadku.
Czasopismo:Med. Trib. Stomatol.
Szczegóły:2018,nr 2,s. 34-37,il. bibliogr. streszcz. summ.

3. Odsłonięcie zatrzymanego kła.
Czasopismo:Med. Trib. Stomatol.
Szczegóły:2016,nr 7-8,s. 9-13,il. tab. bibliogr. Summ.

4. Porównanie procesu gojenia poekstrakcyjnego zębodołu przy zastosowaniu PRF, w odniesieniu do postępowania standardowego. Wykorzystanie kamery termowizyjnej w ocenie procesu regeneracji tkanek.Tytuł całości:W:XLVII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Studentów Uczelni Medycznych w Szczecinie, 1-2 grudnia 2016 roku. Książka abstraktów = II International Medical Student’s Conference in Szczecin 1-2 December 2016. Abstract’s book.

5. Zabieg odsłonięcia zatrzymanego kła szczęki poprzedzony nowoczesną diagnostyką przedoperacyjną – opis przypadku.
Tytuł całości:Operacja Trójząb vol. 2. IV Ogólnopolska Konferencja PTSS w Gdańsku. Książka streszczeń I sesji naukowej Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.

Edukacja:

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Praktyka zawodowa:

  • Szkolenie specjalizacyjne w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej SPSK nr 1 w Szczecinie.

Szkolenia i kursy:

  • Udział w projekcie „Competentia” podniesienie kompetencji studentów PUM w Szczecinie.
  • Wyróżnienia: Ukończenie studiów z najwyższą średnią ocen na roku.
  • Uczestnictwo w wykładach i w warsztatach podczas Jubileuszu 10-lecia 3 Shape.
  • Uczestnictwo w kursach implantologicznych Straumann
  • Zdobyte certyfikaty dostępne w zakładce certyfikaty na naszej stronie.

Doktor Konrad wykonuje w naszym gabinecie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej takie jak:

  • Usuwanie/dłutowanie zębów w tym zębów zatrzymanych (ósemek/ zatrzymanych kłów itp),
  • Leczenie ropni,
  • Plastyka połączenia ustno–zatokowego,
  • Odsłanianie zębów zatrzymanych w celu dalszego leczenia ortodontycznego- sprowadzania zębów do łuku zębowego,
  • Resekcja wierzchołków korzeni.

Pacjenci bardzo chwalą doktora Konrada nie tylko za delikatne, fachowe i profesjonalne wykonywanie procedur chirurgicznych, ale również za wyjątkowo miłe i uprzejme podejście do pacjentów.