KOMPUTEROWE PROJEKTOWANIE UŚMIECHU SZCZECIN

Wygląd twarzy obejmujący uśmiech odgrywa kluczową rolę dla wielu pacjentów. Wśród wielu atrakcyjnych elementów twarzy, to właśnie uśmiech odzwierciedla osobowość danej osoby.  Osoby uśmiechnięte są postrzegane w społeczeństwie, jako bardziej atrakcyjne. Technologia odgrywa znaczącą rolę w większości dziedzin życia, a dziedzina stomatologii nie pozostaje w tyle.  Zarówno pacjenci, jak i lekarze mogą teraz korzystać z postępów i wynalazków w stomatologii, które zapewniają nowoczesne rozwiązania dawnych problemów dentystycznych, które mogą być rozwiązywane w wyjątkowo ekonomiczny i skuteczny sposób. W obecnym wieku nowej generacji nauka wraz z technologią i technikami komputerowymi, które szybko stają się częścią codziennej praktyki dentystycznej, zmieniła postrzeganie zdrowego uśmiechu dzięki bardziej skutecznemu i mniej inwazyjnemu podejściu. Oczywiście lekarz stomatolog nadal odgrywa najważniejszą rolę w planowaniu leczenia, a oprogramowanie komputerowe oraz skomplikowany sprzęt dentystyczny są dodatkowymi narzędziami służącymi do osiągnięcia perfekcyjnego uśmiech. W naszym gabinecie we wszystkich dziedzinach stomatologii takich, jak ortodoncja, protetyka, czy implantologia korzystamy z najlepszych materiałów, sprzętu i  najnowocześniejszych technik cyfrowych.

Zdrowie jamy ustnej  poprawia się z każdą nową technologią. Dzisiaj uśmiech odgrywa ogromną rolę w naszym codziennym życiu.

 Jest on zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym wyrazem, uniwersalnym językiem, który jednoczy ludzi i sprawia wzrost akceptacji jednostki przez społeczeństwo. Naszym obowiązkiem, jako projektantów uśmiechu i specjalistów w dziedzinie ortodoncji, protetyki, implantologii jest stawianie czoła temu nowemu wyzwaniu i ciągłe zdobywanie umiejętności w celu projektowania pięknego uśmiechu, w zgodzie z procedurami diagnostycznymi, klinicznymi i laboratoryjnymi.

CYFROWE WYCISKI- SKANOWANIE WEWNĄTRZUSTNE – SKANER  i TERO  W SZCZECINIE

Wraz z pojawieniem się cyfrowego systemu wyciskowego wymóg dotyczący konwencjonalnych wycisków dentystycznych wykonywanych masą wyciskową może w dłuższej perspektywie okazać się reliktem minionych dni.

 Cyfrowe wyciski wykorzystują skomputeryzowane innowacje, aby zaprojektować leczenie ortodontyczne, uzupełnienia protetyczne czy implanty dentystyczne na komputerze, bez stosowania łyżek wyciskowych, lub materiału wyciskowego.  Cyfrowe wyciski pozwalaja wyeliminować niepokój i dyskomfort związany z wyciskami dentystycznymi. W przypadku diagnostyki ortodontycznej pozwalają zaplanować leczenie ortodontyczne i polepszają komunikację ortodonty z pacjentem, który może teraz zobaczyć model 3D swoich zębów na ekranie skanera lub laptopa. W przypadku leczenia protetycznego  po przygotowaniu zęba lekarz dentysta skanuje przygotowany ząb i może zaplanować wirtualne uzupełnienie protetyczne bezpośrednio na ekranie komputera. Ostateczny obraz wirtualnej korony, licówki lub mostu dentystycznego jest wysyłany do technika protetycznego w celu wytworzenia- frezowania ostatecznego uzupełnienia protetycznego. Cyfrowe wyciski ułatwiają bezpośrednie przesyłanie wycisków do laboratorium dentystycznego, co skraca czas przetwarzania i produkcji licówek, koron, czy mostów dentystycznych  lub protez dentystycznych.

Korzystanie z cyfrowego systemu wycisków ma wiele zalet. Cyfrowe wyciski oznaczają  pozbycie się lęku pacjenta związanego ze strachem przed odruchem wymiotnym pojawiającym się czasami podczas pobierania tradycyjnego wycisku masą wyciskową. Skanowanie wewnątrzustne, to również krótsze wizyty u dentysty i zmniejszone ryzyko błędów  laboratoryjnych w porównaniu z tradycyjnymi wyciskami dentystycznymi. Zmniejszona jest konieczność ponownego pobierania całego wycisku z powodu zanieczyszczenia śliną lub resztkami pożywienia, a tym samym zwiększa się jakoś i skuteczność  leczenia protetycznego, ortodontycznego czy też implantologicznego. Dokładność wycisku cyfrowego powstającego podczas skanowania skanerem dentystycznym nie tylko rozwiązuje problemy stomatologiczne związane z konwencjonalnymi wyciskami dentystycznymi, ale dodatkowo poprawia komunikację z pacjentem. Oprogramowanie komputerowe powiązane ze skanerem iTero umożliwia nam wyjaśnienie pacjentowi na czym polegają jego problemy zgryzowe. Łatwiej jest zwizualizować wadę zgryzu pacjenta, zrozumieć jego oczekiwania i wytłumaczyć plan leczenia ortodontycznego  lub protetycznego.

CYFROWE PLANOWANIE LECZENIA ORTODONTYCZNEGO,  INVISALIGN OUTCOME SIMULATOR, ORTHO CAD

Leczenie ortodontyczne może odbywać się za pomocą róznych rodzajów aparatów ortodontycznych: aparatów stałych z zamkami ortodontycznymi przyklejanymi na zęby lub za pomocą transparentnych nakładek ortodontycznych takich,  jak Invisalign, czy Orthocaps.

W naszym gabinecie stosujemy wszystkie nowoczesne techniki leczenia ortodontycznego. Cyfrowe nowoczesne metody stomatologiczne towarzyszą naszym pacjentom już od pierwszej wizyty u ortodonty. W celu zaplanowania leczenia ortodontycznego konieczne jest wykonanie modelu zębów pacjenta. Tradycyjnie jest to model gipsowy wykonany na podstawie wycisku dentystycznego masą wyciskową. Dzięki zastosowaniu skanera wewnątrzustnego iTero jesteśmy w stanie zeskanowć zęby pcjenta i w czasie realnym stworzyć model 3D na monitorze skanera. Pacjent widzi krok po kroku jak na ekranie pojawia się model 3D jego zębów. Model 3D może nam posłużyć do wyjaśnienia pacjentowi, jakie są potrzeby leczenia, oraz w jaki sposób specjalista ortodonta może wyleczyć wadę zgryzu. W laboratorium technika ortodontycznego wykonywane są aparaty ortodontyczne, jak również nakładki retencyjne stosowane w celu utrwalenia wyników leczenia ortodntycznego. Możliwe jest również zaprojektowanie i wykonanie apartów ruchomych stosowanych u dzieci i młodzieży, jak również transparentnych nakładek Invisalign chętnie stosowanych przez dorosłych, wymagających pacjentów.