INVISALIGN Szczecin czyli prostowanie zębów niewidocznymi nakładkami

Nakładki Invisalign opracowane przez firmę Align Technology, Inc. to zestaw przezroczystych, wyjmowanych aparatów, które stopniowo przemieszczają zęby pacjenta. Invisalign to połączenie rozpoznania i zaleceń lekarza specjalisty ortodonty z zaawansowaną technologią grafiki komputerowej, na podstawie których powstaje plan leczenia określający pożądane przemieszczenia zębów podczas leczenia. Po zatwierdzeniu planu leczenia opracowanego przez lekarza zostaje wyprodukowany zestaw unikalnych nakładek Invisalign, przeznaczonych do leczenia konkretnego pacjenta.

JAK ZACZĄĆ LECZENIE ORTODONTYCZNE INVISALIGN?

Na pierwszej wizycie u naszego specjalisty ortodonty dr n. med. Katarzyny Lubińskiej zostanie przeprowadzone rutynowe badanie ortodontyczne. Wykonane zostają fotografie wewnątrzustne i zewnątrzustne, oraz skany wewnątrzustne zębów. Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące przygotowania się do leczenia ortodontycznego takie jak np. konieczność wykonania pantomogramu, zdjęcia bocznego czaszki, lub konieczność higienizacji, leczenia zachowawczego ubytków zębowych.

Planowane leczenie stomatologiczne powinno być multidyscyplinarne, tak aby wziąć pod uwagę wszystkie problemy zdrowotne i estetyczne z dziedziny stomatologii. Czasami konieczne są konsultacje u specjalistów z dziedziny periodontologii lub protetyki stomatologicznej. W zaplanowaniu leczenia ortodntycznego nie można również zignorować toczących się procesów zapalnych, problemów z tkankami przyzębia takichjak zapalenie dziąseł, lub paradontoza. W niektórych przypadkach wskazane może być usunięcie zatrzymanych zębów mądrości i skorzystanie z pomocy naszego specjalisty chirurga szczękowo-twarzowego dr n. med. Artura Nowaka.

Skany 3 d pacjenta, trafiają następnie wraz z zaleceniami do pracowni firmy Align. Na podstawie zaleceń lekarza specjalisty ortodonty technicy firmy Align tworzą model komputerowy planu leczenia tzw. ClinCheck®. Po zatwierdzeniu planu leczenia ClinCheck przez lekarza firma Align produkuje nakładki dla konkretnego pacjenta. Łączna liczba nakładek może być różna i jest uzależniona od skomplikowania wady zgryzu pacjenta i planu leczenia zaproponowanego przez lekarza. Nakładki są kolejno numerowane i zostają wydane pacjentowi wraz ze specjalnymi instrukcjami lekarza.

ZALECENIA DLA PACJENTA LECZONEGO METODĄ INVISALIGN;

Nakładki należy nosić około 22 godzin na dobę i wyjmować je wyłącznie przed posiłkami oraz myciem i nitkowaniem zębów.

Nakładki wymienia się na kolejną parę co dwa tygodnie lub co inny okres, jeśli tak zdecyduje lekarz.

Leczenie trwa przez okres uzależniony od złożoności wady zgryzu. Ponadto lekarz określa częstotliwość wizyt w gabinecie stomatologicznym, zazwyczaj nie rzadziej niż co 6-8 tygodni.

Podczas leczenia niektórych pacjentów może być konieczne zastosowanie zaczepów przyklejonych do zębów i/lub wyciągów elastycznych wspomagających niektóre przemieszczenia ortodontyczne. Zaczepy są malutkie i w kolorze zębów, więc są niewidoczne i nie przeszkadzają pacjentowi.

Po zakończeniu leczenia pierwszym zestawem nakładek może być wymagane wykonanie dodatkowych skanów wewnątrzustnych i/lub zastosowanie nakładek do korekcji końcowej.

ZALETY LECZENIA INVISALIGN

• Nakładki Invisalign to estetyczna alternatywa dla tradycyjnych aparatów.

• Nakładki są niemal niewidoczne, dzięki czemu niewiele osób odnotowuje fakt leczenia pacjenta.

• Plan leczenia można zwizualizować za pomocą oprogramowania ClinCheck.

• Nakładki umożliwiają normalne mycie i nitkowanie zębów, czynności zazwyczaj utrudnione podczas leczenia tradycyjnymi aparatami.

• Nakładki nie posiadają metalowych drutów ani zamków stosowanych w tradycyjnych aparatach. Nie występują więc sytuacje awaryjne związane z odklejonymi zamkami, lub przeszkadzającymi fragmentami drutów aparatów stałych.

• Noszenie nakładek może prowadzić do poprawy nawyków dotyczących higieny jamy ustnej.

• Podczas leczenia pacjenci Invisalign mogą zaobserwować poprawę zdrowia przyzębia

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ ROZPOCZYNAJĄC LECZENIE INVISALIGN?

Leczenie nakładkami INVISALIGN to jeden ze sposobów leczenia ortodontycznego, czyli kolejne narzędzie w rękach lekarza ortodonty. Bardzo ważny jest wybór lekarza ortodnty, który będzie planować i monitorować przebieg leczenia ortodontycznego. Pamiętajcie więc, aby znaleźć lekarza dentystę,  specjalistę ortodontę z dużą wiedzą zdobytą w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z dziedziny ortodoncji. Ważne jest aby multidyscyplinarnie podejść do problemów pacjentów i znalźć rozwiązania na problemy jamy ustnej tak aby pacjent mógł cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długie lata.

Szukasz ortodnty w Szczecinie, który stosuje metodę INVISALIGN? Zapraszamy do nas, umów się na konsultację do dr n. med. Katarzyny Lubińskiej tel:535083300

Opinie

Lubińska Stomatologia Ortodoncja
ul. Mazurska 3/1
Szczecin 70-424

tel: 535 083 300, 516 020 140

RODO